SALLE DE PRESSE

Ideasoft ve Beykent Üniversitesi e-ticaret uzmanı yetiştirecek!

Ideasoft ve Beykent Üniversitesi  e-ticaret uzmanı yetiştirecek!
28 Septembre 2017

Ideasoft ve Beykent Üniversitesi  e-ticaret uzmanı yetiştirecek!

ISTANBUL (TR) - Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft ile Beykent Üniversitesi, hızla büyüyen e-ticaret sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırmak amacıyla, “E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı” düzenliyor. 30 Eylül-4 Kasım 2017 tarihleri arasında Cumartesi günleri gerçekleştirilecek ve 6 hafta sürecek program, e-ticaret alanında Türkiye’de özel sektör - üniversite işbirliğinin ilk örneği olacak. Bir e-ticaret uzmanının ihtiyaç duyduğu tüm nitelikleri sağlayacak sertifika programında dersler, IdeaSoft ve iş ortaklarının deneyimli yöneticileri tarafından verilecek. E-ticarette başarıyı yakalayan şirketlerin örnek uygulama olarak ele alınacağı program sayesinde, işverenler nitelikli çalışanlara kavuşurken, e-ticarette uzmanlaşmak isteyenler de daha kolay iş bulabilecek. Programı başarıyla tamamlayanlar, Ideasoft ve Beykent Üniversitesi onaylı ''E-ticaret Uzmanı Sertifikası'' almaya hak kazanacak. Beykent Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına özel olarak hazırlanan sertifika programına katılım ücretsiz.

Türkiye’de internet ve mobil cihaz kullanım oranlarının artışıyla e-ticaret ekosisteminin de hız kesmeden büyüdüğünü belirten IdeaSoft Kurucu Ortağı Fatih Çalışkan, “Türkiye’nin 50 milyar dolara yaklaşan e-ticaret hacmi, teknik detaylara hakim ve multidisipliner çalışmayı bilen e-ticaret uzmanları ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Ideasoft olarak Türkiye’de e-ticaret sektöründe %50 pazar payı ile 6000’den fazla işletmenin e-ticaret alanındaki güvenilir iş ortağı konumundayız. Bu kapsamda, nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla Beykent Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına yönelik yapacağımız ‘E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı’; e-ticarette teknik altyapı gereksinimlerinden kullanıcı deneyimine, dijital pazarlamadan ödeme yöntemlerine, lojistikten hukuki süreçlere kadar çok geniş bir çerçeveyi kapsıyor” dedi.

“E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı”
I.Hafta: Uygulamalı teknik altyapı gereksinimleri
II.Hafta: Uygulamalı e-ticarette UX
III.Hafta: Pazar seçimi, tedarik, ürün
IV.Hafta: Dijital pazarlama (Google, sosyal medya, SEO)
V.Hafta: Ödeme sistemleri ve lojistik
VI.Hafta: E-ticarette hukuki boyut

Bilgi için: Tülay Genç | info@b2press.com | +90 (212) 635 70 61


IdeaSoft Hakkında
2005 yılından bu yana web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan şirket, Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Her ölçekten firmanın iş hedeflerini gerçekleştirme sürecinde rekabet güçlerini artıracak, katma değer oluşturacak, kaliteli projeler ve çözümler üreten bir teknoloji firması olarak çalışmalarına devam ediyor.