NEWSROOM

Nako’dan, ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan, elden ele yayılan bir yardımlaşma öyküsü!

Nako’dan, ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan, elden ele yayılan bir yardımlaşma öyküsü!
16 January 2018

Nako’dan, ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan, elden ele yayılan bir yardımlaşma öyküsü!

Nako İplikleri’nin katkılarıyla yürütülen #EldenEleÖrgü projesi kapsamında, 1.200’den fazla gönüllü, 600 parça kışlık ürünü ihtiyaç sahibi çocuklar için ördü. 7 şehirde gerçekleştirilen projenin bir sonraki durağı 19 Ocak’ta Kayseri olacak.

ISTANBUL (TR) - Soğuk kış günlerine inat, hem gönülleri hem de ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan #EldenEleÖrgü projesi, Türkiye’nin farklı şehirlerinde örgüseverleri bir araya getiriyor. Nako İpliklerinin katkılarıyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında her ay bir şehir ziyaret ediliyor ve gönüllüler; ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere, patik ve yelek örüyor. “İplikler bizden, emek sizden” mottosuyla yola çıkan proje; bugüne kadar İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Edirne, Konya ve Karadeniz Ereğlisi olmak üzere 7 farklı şehirde 1.200’den fazla gönüllüyü buluşturdu. Örülen 600 parça kışlık ürün, soğuk hava şartlarında eğitimine devam eden ilköğretim öğrencilerine ulaştırıldı. Detaylarına www.facebook.com/Nakoiplikleri adresinden ulaşılabilen projenin bir sonraki buluşması, 19 Ocak’ta Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yardımlaşma bilinciyle gönüllüleri bir araya getiren projeye ilgi, gidilen her şehirde daha da artıyor. Bir günde bitmeyen örgülere, bir sonraki şehirde başka bir örgüsever tarafından devam edilirken, biten örgüler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere paketleniyor. Proje kapsamında hazırlanan www.eldeneleorgu.com adresindeki site üzerinden, gönüllüler katkıda bulundukları örgüye kimin devam ettiğini ve kime ulaştığını da takip edebiliyor. Bunun yanı sıra, gönüllüler ihtiyaç sahiplerine göndermek üzere kendi hazırladıkları örgülerle de projeye destek olabiliyor. Türkiye’nin her yerinden örgüseverler, hazırladıkları paketlerin üzerlerine “#EldenEleÖrgü” yazarak “Nako İplik Pazarlama Gölyolu Üzeri 16800 Orhangazi/Bursa” adresine karşı ödemeli olarak gönderebiliyor.

Bilgi için: Tülay Genç | info@b2press.com | +90 (212) 635 70 61


Nako İplik Hakkında
1962 yılında kurulan Nako İplik, el örgü ipliği sektörünün lider kuruluşudur. Sektöründe dünyanın aynı çatı altında en büyük kapasitesine ve en gelişmiş üretim sistemlerine sahip ORMO tesislerinde üretilen Nako iplikleri, her zevke ve her dokunuşa hitap eden 50’yi aşkın çeşitte el örgü ipliği sunuyor.