NEWSROOM

Android Nougat Oyunları artık PC’lerde de çalışıyor!

Android Nougat Oyunları artık PC’lerde de çalışıyor!
19 January 2018

Android Nougat Oyunları artık PC’lerde de çalışıyor!

PC’ler için Android Nougat desteğini içeren ilk ve tek oyun platformu BlueStacks App Player’ın beta sürümünü yayınlayan BlueStacks, bu sayede yeni nesil HyperG grafik sistemi kullanan PC’lerin tümünde Android Nougat oyunların kusursuz çalışmasını sağlıyor.

ISTANBUL (TR) - Silikon Vadisi merkezli mobil oyun platformu BlueStacks, ileri teknolojiyi mobil ve PC oyunlarıyla birleştirerek oyunseverlerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Kullanıcılara bir Android telefonda yer alan uygulamaları PC’de çalıştırmasına imkan tanıyan BlueStacks App Player, 19 Ocak 2018’de yayınlanan Android Nougat (N) uyumlu Beta sürümü ile artık Google Play Store’daki eski ve yeni tüm oyunları kusursuz çalıştırıyor. Dünyada 215 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Bluestack App Player’ı, özellikle oyunseverler, klavye kısayollarını ve fareyi kullanarak daha büyük bir ekranda oyun oynamak için tercih ediyor.

İlk olarak BlueStacks 3 ile kullanıma sunulan HyperG grafik sistemi Beta sürümüyle Android N grafik ayarlarını da kullanıyor olacak. Bu durum, oyuncuların daha yüksek kare hızıyla daha net görüntüler elde etmelerine ve bilgisayar kaynaklarının daha az kullanılmasını sağlıyor. BlueStacks Global Ürün Yönetim Direktörü Cathy Yang, “BlueStacks App Player N Beta” sürümü ve güncellenmiş HyperG grafik sistemiyle, işlemci (CPU) kullanımında yaklaşık %20 azalma ve %30’a varan grafik iyileşmesi sağlıyoruz. Performans verilerini izlemeye devam edip en kısa sürede AMD ve Intel işlemciler de dahil olmak üzere tüm PC’lerle uyumlu ileri bir sürüm yayınlayacağız. “dedi.

BlueStack App Player’ın Beta sürümü www.bluestacks.com adresinden indirilebilir.

Bilgi için: Tülay Genç | info@b2press.com | +90 (212) 635 70 61


BlueStacks Hakkında
2011 yılının Mayıs ayında kurulan Silikon Vadisi merkezli teknoloji şirketi BlueStacks; Pekin, Delhi, Londra, Tokyo, Seul ve Ho Chi Minh City’de ofislerinde 130 kişilik ekibiyle hizmet vermektedir. BlueStacks’in ilk sürümü Mart 2012’de yayınlanmış olup 2017 yılının Aralık ayı itibariyle, 250 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır. Bugüne kadar Ignition Partners, Radar Partners, Andreessen-Horowitz, Samsung, Redpoint, Qualcomm, Intel, Presidio Ventures, Citrix, AMD ve Helion Ventures tarafından 27 milyon USD’den fazla yatırım almıştır.