NEWSROOM

Yazar “Kaan Murat Yanık” Balat’ta okurlarıyla buluşuyor.

Yazar “Kaan Murat Yanık” Balat’ta okurlarıyla buluşuyor.
22 January 2018

Yazar “Kaan Murat Yanık” Balat’ta okurlarıyla buluşuyor.

Edebiyat tutkunları Balat’ta buluşmayı sürdürüyor. Yeni nesil yazar platformu Yazım Kılavuzu ve Olmadık Projeler’in birlikte düzenlediği “Yazarlarla Kahve Sohbetleri” etkinliğinin bu haftaki konuğu; Kalküta, Uçurtma Mevsimi ve Uzakların Şarkısı eserlerinin yazarı Kaan Murat Yanık.

ISTANBUL (TR) - Yazarlarla, kitapları ve yazarlık serüvenleri üzerine kahve eşliğinde sohbetlerin yapıldığı etkinlik, 27 Ocak Cumartesi günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında Balat’taki Olmadık Projeler Atölyesi’nde gerçekleştirilecek. Atölyenin kütüphane katında düzenlenecek etkinliğe katılım ücretsiz.

Ağustos 2017’de başlayan etkinlik dizisinde, bugüne kadar Sezgin Kaymaz, Irmak Zileli, Bahadır Cüneyt Yalçın, Ayça Güçlüten, Zeynep Kaçar ve Melisa Kezmez konuk edildi.

Kaan Murat Yanık kimdir?

1988’de doğan Kaan Murat Yanık, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedagoji’nin yanı sıra Tiyatro ve Sahne Sanatları eğitimi alan Yanık, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde Klasik Türk Edebiyatı üzerine yüksek lisansını tamamladı. Yazar, bir süre İngiltere’de University of Sunderland’da Batı Edebiyatı üzerine de eğitim aldı.

Bir dönem TRT’nin Arapça kanalında çalışan yazarın birçok edebiyat dergisinde ve gazetede öykü, deneme ve makaleleri yayımlandı. “Kalküta” isimli şiir kitabı bulunan yazar; “Uçurtma Mevsimi” ve “Uzakların Şarkısı” eserleriyle öne çıkıyor.

Yazarlarla Kahve Sohbetleri | Kaan Murat Yanık
27 Ocak 2018 Cumartesi | 14:00 – 16:00
Olmadık Projeler Atölyesi | Hızır Çavuş Mescidi Sokak 40/A Balat

Bilgi için: Tülay Genç | info@b2press.com | +90 (212) 635 70 61